„Przemijanie – anioły nieba i ziemi” – galeria „Herbaciarnia” / XI 2002 r.

8 listopada 2002 r. w galerii „Herbaciarnia” miał miejsce wernisaż mojej wystawy grafiki zatytułowanej „Przemijanie – anioły nieba i ziemi”. Nostalgiczny listopad, poezja płynąca z ust zaproszonych recytatorów, nastrojowe światło świec stworzyły idealny klimat wspomnień w galerii Agnieszki Grabowy, właścicielki galerii, której pięknie dziękuję za zaproszenie i gościnę.
W swoich grafikach przywołałem pamięć śp. Mario Miłosza Czachary, mojego kuzyna/brata/przyjaciela, człowieka, który zawsze marzył, by zostać artystą,
z wielkim szacunkiem i miłością podziwiającego świat i sztukę. Mario miał artystyczną duszę i wyjątkową wrażliwość na piękno, które potrafił dostrzec wszędzie
i w każdym człowieku. Nigdy nie zapomnę wspólnych spotkań, koncertów, rozmów i przeżyć. Osobowość Mario wiele dla mnie znaczyła w młodości i zostawiła trwały ślad w mojej duszy. To jemu zawdzięczam część swojej wrażliwości, zwłaszcza uwielbienia muzyki, bez której nie wyobrażam sobie codzienności.
Wernisaż wystawy był także wieczorem poezji, pięknie prezentowanej przez młodzież, która pod opieką Agnieszki Grabowy przygotowała nastrojowy zestaw recytowanych wierszy.
Wyjątkową formą odniesienia do anielskiego świata, przekraczania progu życia i śmierci stał się happening, do którego zaprosiłem Ewę i Sylwię, dwie wrażliwe młode dusze, wówczas jeszcze uczennice liceum. Dziewczyny już nie pierwszy raz uczestniczyły w moich działaniach artystycznych, za co im serdecznie dziękuję.

Przemijanie - anioły nieba i ziemi, zaproszenie na wernisaż

"Przemijanie - anioły nieba i ziemi", Roman Przewoźnik, Sylwia
„Przemijanie – anioły nieba i ziemi”, Roman Przewoźnik, Sylwia
"Przemijanie - anioły nieba i ziemi", Roman Przewoźnik, Ewa
„Przemijanie – anioły nieba i ziemi”, Roman Przewoźnik, Ewa
"Przemijanie - anioły nieba i ziemi", wieczór artystyczny/recytatorzy
„Przemijanie – anioły nieba i ziemi”, wieczór artystyczny/recytatorzy
„Przemijanie – anioły nieba i ziemi” – wernisaż indywidualnej wystawy grafiki / galeria „Herbaciarnia” / XI 2002 r.