IV Salon Wiosenny BWA Tarnów 2017 r.

IV SALON WIOSENNY 2017 logo

Ideą przewodnią Salonu była prezentacja najnowszych prac artystów związanych z Miastem oraz regionem tarnowskim. Prezentacja miała również charakter konkursu, dlatego też było mi niezmiernie miło, gdy otrzymałem wiadomość o zakwalifikowaniu mojego obrazu do Salonu Wiosennego.
Tym razem zaprezentowałem kompozycję zatytułowaną „LU-DZIE-STRO”, której tło stanowi właśnie lustro. Tym samym zaprosiłem każdego widza, odbiorcę do wnętrza obrazu. Już nie pierwszy raz wykorzystałem lustro jako podobrazie.
Na wernisażu wystawy /23 lutego 2017 r./ miałem wyjątkową okazję obserwować reakcje ludzi goszczących w salach BWA. Niektórzy przystawali i przyglądali się dokładnie widokom pod różnym kątem, inni kontemplowali w ciszy stojąc na przeciw swojego odbicia. Byli i tacy, którzy przechodzili obojętnie zerkając mimowolnie jak to z reguły bywa przy spotkaniu z przypadkowym lustrzanym odbiciem. Zdarzało się, iż niektórzy wracali do mojej kompozycji i próbowali doszukać się „czegoś”, czego pewnie nie dostrzegli wcześniej. Nazwałem to poszukiwaniem tajemnicy, tak przynajmniej ja odbierałem spotkania z moim obrazem. To bardzo ciekawe doświadczenie dla mnie jako twórcy.

Roman Przewoźnik – „LU – DZIE – STRO”, 70×100 cm, IV Salon Wiosenny BWA w Tarnowie, 2017 r.

Salon Wiosenny to również okazja do spotkań przyjaciół, artystów, wielbicieli sztuki.

Roman Przewoźnik, Piotr Kukla
Roman Przewoźnik, Piotr Kukla

Wzajemne relacje nawiązują także dzieła sztuki.
Kompozycja Piotra i moja.

dzieło Piotra Kukli - IV Salon Wiosenny
Piotr Kukla – IV Salon Sztuki BWA Tarnów
Roman Przewoźnik – „LU – DZIE – STRO”, 70×100 cm, IV Salon Wiosenny BWA w Tarnowie, 2017 r.

Z przyjemnością zapraszam także do obejrzenia wirtualnego katalogu wystawy:
(str. 48-49,86-87)